Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sabah 10.00’da Akçay merkez ofisimizde buluşuyoruz. Jeeplerimize binerek Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, antik çağlarda “İda Dağı” olarak anılan Kaz Dağına, Doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Hasan boğuldu. Filmlere konu olan efsaneler’den Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini rehberimizden dinliyor, Sütüven Şelalesine geçiyoruz. Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesini gezdikten sonra molası veriyoruz. Turumuza doğa ile kültürün buluştuğu Sarıkız ve Kazdağları Etnografya Galerisi ile devam ediyoruz. Ardından Zeytinli köyünün en eski Zeytinyağı fabrikalarından birinde bu muhteşem lezzetlerin nasıl yapıldığını görme hem de bilgilenme şansımız oluyor. Jeeplerimiz konforludur. Sizlere güzel anılar bırakmak bizim görevimiz.

Bölge halkının yaşamını ve Kazdağları efsanelerini yansıtan eserleri müzede görüyoruz. Ardından eski bir Rum köyü olan Adatepe’ye geçiyoruz. Köy gezimizi tamamlayıp köy meydanında asırlık çınar ağacı altında oturup günün yorgunluğunu çay ve kahve ile atıyoruz. Ardından efsanelerde Zeusun Troya Savaşını izlediği  dile getirilen Zeus Altarın’a yürüyüş yapıyoruz. Burada bizi muhteşem Körfez manzarası karşılıyor. Kuş bakışı Edremit Körfezini izleyip jeeplerimize binerek gezimizi tamamlıyoruz.

Kazdağlarının oksijenini bol bol içimize çekip dağın yeşil denizini bir yanımıza Körfezin mavi derinliğini diğer yanımıza alarak gün batımına doğru 19.00’da turumuzu tamamlıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

  • Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Kişisel harcamalar
  • Öğle yemeği (Yemekli tur paketi seçebilirsiniz.Acentaya danışınız)
  • Hasanboğuldu Şelalelesi giriş ücreti 
  • Müze giriş ücreti
Geçmişten Geleceğe

Copyright © Edrotur. Tüm hakları saklıdır. Bal Tasarım.