Skip to content Skip to footer

GAP Turu

Rehber     :  Var
Ulaşım      : Lüx araçlarla katılımcı sayısına göre araç düzenlenir.
Başlangıç :  Akçay Merkez Ofis Önü ve Altınoluk Acenta Önü
Gezi süresi : 7 Gece 9 Gün
Güzergah   : Akçay – Balıkesir –  Konya  –  Adana – İskenderun – Hatay – Gaziantep –ŞanlıUrfa – Mardin – Diyarbakır – Adıyaman – Mersin
Hizmete Dahil Olanlar :  Rehberlik Hizmeti , Lüx Araçlarla Seyahat , Otopark ve Gemi Geçiş Ücreti, Konaklama, Sabah ve Akşam yemekleri.
Hizmete Dahil Olmayanlar :  Öğlen yemeği ,  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Programı

Saat 16:00 civarında siz değerli misafirlerimizle buluşarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Afyon, Konya, Adana güzergâhından Hatay’a hareket ediyoruz.

2. Gün: Yolda verilen kısa molalarla sabah saatlerinde Dörtyol ve Belen geçidi üzerinden Hatay’a ulaşıyoruz. İnsanlığın ilk yerleşim yerlerinden, geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Hatay’da ziyaret noktalarımız arasında; dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi, üç semavi dininin birleştiği bir yer olarak bilinen dünyanın ilk mağara kilisesi Aziz Pier Kilisesi ardından Aziz Paul Kilisesi, Habib-i Neccar Camii yer alıyor. Konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

3. Gün: Sabah otelimizden aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılış. Panoramik şehir turumuzdan sonra Eski Antakya Evleri arasında yaptığımız yürüyüş ardından İstanbul’daki Kapalıçarşı’nın bir benzeri olan Uzun Çarşıyı görüyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından aracımızda buluşarak Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için  otelimize geçiyoruz.

4. Gün: Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Türkiye’nin altıncı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ise en büyük kenti olan Gaziantep; kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla muhteşem bir şehirdir. Milli mücadelede halkın gösterdiği takdire şayan hizmetlerden ötürü 1921 yılında ‘’Gazi’’ unvanını almıştır. Turumuzun başlangıcında göreceğimiz yerler arasında Zeugma Mozaik Müzesi, eski şehir bölgesi, şehrin merkezini oluşturan Antep Kalesi, tarihi hanlar ve Bakırcılar Çarşısı yer alıyor. Öğle yemeğimizi Antep’te aldıktan sonra Halfeti’ ye doğru yola çıkıyoruz.

Karagül Diyarı olarak bilinen Halfeti; kendine özgü mimari yapısıyla sizleri kendine hayran bırakacaktır.  Fırat Nehri’nin kıyısında bulunan Halfeti neredeyse 3000 yıllık geçmişi ile saklı bir cennet olarak görülür. Burada teknemize (ekstra) binerek sular altında kalan minaresiyle bilinen Savaşan Köyü ve Rum Kale’yi görüyoruz. Burada göreceğimiz eşsiz manzarayı fotoğraflayıp tekne turumuzu bitiriyoruz. Aracımızda buluşarak Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. (Halfeti – Şanlıurfa 110 km) Urfa Merkezde yer alan  otelimize girişimizi yapıp belirlenen saatte lobide buluşarak geleneksel yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Akşam yemeğimizi (ekstra) sıra gecesinde alıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

5. Gün: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Peygamberler Şehri Urfa’da ilk olarak Halil-ürrahman Gölü olarak bilinen Balıklı gölü ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Göbekli tepeye gidiyoruz. Yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağında ziyarete açık alanları geziyor; neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’ninhikâyesini dinliyoruz. Sonrasında aracımızda buluşuyoruz ve bir sonraki durağımız bereketli toprakların ev sahibi Harran oluyor. (Göbekli tepe – Harran 60 km) Asurlulardan Romalılara birçok medeniyete ev sahipliği yapan Harran’da; dünyanın ilk üniversitesi din, astronomi, tıp, matematik ve felsefe bilimlerinin merkezi Harran Üniversitesini geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. (Harran – Mardin 225 km)

Mardinde  Otel’e giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

6. Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mezopotamya bölgesinde, tarih boyunca pek çok medeniyet yerleşmiştir. Bir dağın tepesinde kurulmuş olan Mardin, Yukarı Mezopotamya’nın en eski şehirlerinden biridir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra burada göreceğimiz yerler; Deyrulzafaran Manastırı ve Kasımiye Medresesi oluyor. Rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra gümüş işçiliği bir kültür halini almış, telkâri sanatı ile ünlü mistik mimarisiyle meşhur olan Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. (Mardin – Midyat 110km)

Midyat’ta Mor Gabriel Manastırını gezdikten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’in ne zaman kurulduğu tam olarak bilinememektedir. Şehrin jeopolitik yapısı çok eski bir yerleşim merkezi olduğu ihtimalini kuvvetlendirmektedir. Bugün bile zaman zaman bazıları mesken olarak kullanılan çok sayıdaki mağaralar, insanların çok eski çağlarda burada yerleştiklerini göstermektedir.Burada dileyen misafirlerimiz tekne turuna katılabilirler. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan tekne turumuzun ardından Diyarbakır’a devam ediyoruz. (Hasankeyf – Diyarbakır 130km) Diyarbakır merkezde bulunan  otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

7. Gün: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bakır memleketi, taş evlerin diyarı Diyarbakır’ı gezmeye başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında Ulu Camii, Diyarbakırlı şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Sülüklü Han, Deliler Hanı, Diyarbakır surları, Mardin Kapı yer alıyor. Buradaki gezimizi tamamlayıp Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Kâhta’da bizi bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Kommagene Kralının M.Ö. 62 yılında yaptırdığı pek çok yunan ve pers tanrısının taş oymalardan heykeli ile kraliyet ailesi kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüs’ü Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağını görüyoruz.  2150 metre yükseklikte olan Tanrıların Dağı, Nemrut Dağında güneşin batışını izliyoruz. Burada gün batımının tadını çıkarıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra ise Adıyaman Merkezde yer alan Otel’e geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

8. Gün:Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Kahramanmaraş’a doğru yola koyuluyoruz. (Adıyaman – Maraş 160km)

Burada milli mücadelede düşmana ilk kurşunu atan Sütçü İmam Heykeli, Bakırcılar Çarşısını görüyor, Maraş’ın meşhur dövme dondurmasını isteyen misafirlerimizle tattıktan sonra alışveriş ve öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. (Kahramanmaraş – Adana 225 km)

Adana’da Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Camiyi ziyaret ettikten sonra Tarihi Taş Köprüyü görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Mersin’e geçiyoruz. (Adana – Mersin 80 km) Konaklama ve akşam yemeği Oteldedir.

9. Gün: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızda buluşarak Tarsus’a doğru yola çıkıyoruz. (Mersin – Tarsus 30 km) Burada rehberimiz eşliğinde 1915 yılında Çanakkale Harekâtının kaderini değiştirmesiyle dünyanın en ünlü mayın gemisi olarak tarihe geçen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus şelalesini de görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Rehberimiz eşliğinde buradaki gezimizi tamamlayıp turumuzun son durağı olan Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Ereğli yol güzergâhı üzerinden Konya’ya geliyoruz. Buraya geliş saatimize göre Mevlana Müzesini görüyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. (ekstra) Yemeğimizi aldıktan sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşehir – Afyonkarahisar – Balıkesir yol güzergâhı üzerinden sabah saatlerinde Akçay’a ulaşıyoruz

Öneriler :
–Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
–Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.
–Varsa İlaçlarınız

Detaylar / Uyarılar:
–Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
–Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez.
–Tur içresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
–0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.
–Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
–Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
–Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
–Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda EDRO TOUR‘un Sorumluluğu Yoktur.
–Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı EDRO TOUR da saklıdır.
–Turun iptali durumunda EDRO TOUR iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
–Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Geçmişten Geleceğe

Copyright © Edrotur. Tüm hakları saklıdır. Bal Tasarım.