Skip to content Skip to footer

Doğu Karadeniz Turu

Rehber     :  Var
Ulaşım      : Lüx araçlarla katılımcı sayısına göre araç düzenlenir.
Başlangıç :  Akçay Merkez Ofis Önü ve Altınoluk Acenta Önü
Gezi süresi : 7 Gece 8 Gün
Güzergah   : Akçay – Balıkesir – Bursa – Bolu – Kastamonu – Sinop – Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon – Rize – Hopa – Artvin – Sarp Sınır Kapısı – Erzurum – Erzincan – Sivas
Hizmete Dahil Olanlar :  Rehberlik Hizmeti , Lüx Araçlarla Seyahat , Otopark ve Gemi Geçiş Ücreti, Konaklama, Sabah ve Akşam yemekleri.
Hizmete Dahil Olmayanlar :  Öğlen yemeği ,  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Programı

1.GÜN
Akşam saat 21.00’da buluşuyor, Akçay’dan yolculuğumuza başlıyoruz.
Yolda verdiğimiz kısa molalarla sabah saatlerinde  Safranbolu’ya varıyoruz. Serbest zaman içerisinde kahvaltınızı yapmanız için ekstra 1 saat mola veriyoruz. Hıdırlık TepeSafranbolu Çarşı (tarihi kent),Bağlar semti5000 evlerTemenni Tepesi’ni izliyoruz.
Aynı zamanda namazgah mevkisi Tepe’den  Kaymakam Konağı’na doğru iniyoruz. Kültür merkezi olarak da hizmet veren Cinci Hanı ve güneş saatini görüyoruz. Pazar yerinde isteyen misafirlerimiz meşhur Safranbolu lokumcularından lokum tadıp alışveriş yaptıktan sonra Adını Kraliçe Amastris’ den alan ve zamanında Fatih Sultan Mehmet’in ‘Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola’  dediği keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve doğal sırlarıyla uyuyan prensese benzetilen Amasra’ya doğru yola devam ediyoruz. İhtişamlı surlarla çevrili kent sokaklarında geziyor ve çarşısını görüp Kristal Teras olarak bilinen cam terası görmeye gidiyoruz akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN
Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında adını güzeller güzeli ırmak perisi Sinope`den alan Karadeniz`in en uç şehri Sinop`a hareket ediyoruz. Yeşili ve Denizinin mavisi ile bizleri büyüleyecek olan Sinop`a ulaşıyoruz. Sinop limanı boyunca ilerliyor ve Sinop kalesi ve devasa surlarını görüp, Bölgede en gelişmiş el sanatlarından biri olan kotra (Maket gemi yapım atolyesini) geziyoruz. Öğle yemeğimizi dileyen misafirler deniz kenarındaki restaurantlardan birinde muhteşem balık ile, dileyen misafirlerimiz ise Sinop`un meşhur mantısı ile değerlendirebilirler. Tarihi Sinop ceza evine giderek, tarihe tanıklık etmiş bu tarihi binayı gezmeye başlıyoruz. Zamanında dillere dolaşan turkulerin bestelendiği (Aldırma gonul aldırma) son zamanlarda sıkça film ve dizi cekilen bu ilginç yapıya farklı bir pencereden bakacaksınız. Sinop`tan bulunan otelimize dönerek akşam
yemeğimizi alarak Konaklamamızı yapıyoruz.

3.GÜN
Sabah kahvaltımızın ardından Samsun a varıyoruz.İlk durağımız Amisos Tepesi.Tepe den muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra Amazon Köyü ve Amazon Kadın Heykelini Görmek üzere Batı Park a doğru yol alıyoruz.Efsanevi Kadın Savaşçılar olarak bilinen Amazonların Samsun’un Terme bölgesinde yaşadıklarına dair bulgular bulunmuştur. Tarih sahnesinde Kadın Savaşçılar olarak çıkan Amazon Kadınlarının daha iyi ok atabilmek adına sağ göğüslerini kestikleri söylenir. Bu nedenle hem dev Amazon Heykeli’nde hem de Amazon Köyü’ne yer alan Amazon Kadınları’nın sağ göğüslerinin kesik olduğunu göreceksiniz. Başlarında Savaşçı Kraliçe bulunan Amazon Kadınları, erkekleri kendilerine köle yaparlarmış. Ata binme ve savaşma konusunda çok usta olan Amazonlar pek çok filme, belgesele ve efsaneye konu olmuştur.

Vereceğimiz serbest zamanın ardından diğer ,milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Ünye (Onea) güzergahı üzerinden Fatsa (Phadassia)’ya varıyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu (Cotyora)’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için (dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferikle yapacakları 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler). Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gülyalı – Piraziz – Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Molamızdan sonra sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Trabzon merkeze ulaşıyoruz.
Trabzon merkezdeki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı ilk durağımız. Ardından Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş’e gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından St. Eugenius Kilisesini de görüyoruz. Kültürel ve tarihi gezimizi tamamlayarak akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

5.GÜN

Kahvaltımızın ardından Karadeniz’in eşiz güzelliklerine şahit olmaya devam ediyor ve sırası ile Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi ve Kalegon’u gördükten sonra Galer Düzü (1600 m) dağcılık merkezi olan Aşağı ve Yukarı Kavron Yaylası (2360 m) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası alacağımız öğle yemeğinin ardından otobüsümüz ile Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molasının ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Park’ı gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Orta Camii, Etnografya Müzesi, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı ve Medea Anıtı gezilerinin ardından Türkiye’ye tekrar giriş yapıyor ve Artvin ve Hopa Cankurtaran Geçidi’ne ulaşıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Baraj Gölü’nü gördükten sonra istirahat etmek ve akşam yemeği için otelimize gidiyoruz.

6.GÜN
Sabah Kahvaltımızın ardından panoramik şehir turları yaparak Erzurum’ a geliyoruz. İlk Durağımız Erzurum’daYaşayan İnsanlar Tarafından Bölge İçi Turizminde de çok tanınmamış olan fakat Türkiye’nin tüm şehirlerinden ve özellikle kış aylarında yabancı ülkelerden gelen turistlerin sıkça ziyaret ettiği Narman Peribacaları. Rehberimiz Eşliğinde peri bacalarının oluşumunu dinletikten sonra fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz.
Narman Peri Bacalarında Verilen Serbest Zamandan Sonra Asya ve Avrupa’nın en yüksek çağlayanı olan, muhteşem ötesi bir güzelliğe sahip Tortum Şelalesine varıyoruz. Burada şelaleyi keşfetmek amacıyla rehberimizle kısa bir tanıtım gezisinden sonra fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Verdiğimiz serbest zamanların ardından dinlenmek ve akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.


7.GÜN
Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak Erzincan’a yola çıkıyoruz. Erzincan’a vardığımızda ilk olarak merkezde vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Bakırcılar Çarşısı’nda alışveriş yapıyoruz. Erzincan’da; Urartular’ın kalabilen en sağlam şehir kalıntıların bulunduğu Altıntepe HöyüğüKemah KalesiErzincan Kalesi, cami ve külliyeleri gezip Sivas’a doğru yola çıkıyoruz. Ufak molaların ardından Sivas’a varıyoruz. Sivas Merkezde Selçuklu Park Alanı içinde bulunan Atatürk Kongre ve Etnoğrafya  Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra Çifte Minareli Medrese – Şifai Medresesi ve Bedesten’ni görüp Sivas merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.

8.GÜN
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından geri dönüş hazırlıklarımızı tamamlayıp kısa bir serbest zaman sonrası dönüş için araçlarımızda yerimizi alıyor yol boyunca molalar vererek dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Öneriler :
–Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
–Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.
–Varsa İlaçlarınız

Detaylar / Uyarılar:
–Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
–Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez.
–Tur içresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
–0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.
–Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
–Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
–Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
–Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda EDRO TOUR‘un Sorumluluğu Yoktur.
–Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı EDRO TOUR da saklıdır.
–Turun iptali durumunda EDRO TOUR iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
–Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Geçmişten Geleceğe

Copyright © Edrotur. Tüm hakları saklıdır. Bal Tasarım.